PPGL Color Coated Galvanized Steel
| Description | PPGl Steel |
| Thickness | 0.12-2.0mm |
| Width | 6-1700mm |
| Zinc coating | 15g/m2-275g/m2 |
| Painted | Top:10~60um Back:3~40um |
| Coil ID | 508mm/610mm |
| Delivery | 7-45 days after down payment |
| Payment Terms | TT or LC at sight |
| Packing | MESCO Sea Export pakage |
| Capacity | 10000MT per month |
| MOQ | 25MT/20GP |


Hot Tags: ppgl color coated galvanized steel, China, suppliers, manufacturers, factory, buy, price, pricelist, for sale, in stock, free sample, Color Coated Galvanised Corrugated Metal Roofing Sheets, Prepainted Galvalume Steel Coil, Metal Corrugated Roof Panels, Metal Galvanised Roof Sheets, Aluminum Corrugated Metal Roofing Sheets, PPGL Color Coated Galvalume Steel Sheet








