304L Stainless Steel Strtip-beautiful Surface Product Description
304L stainless steel strip are divided into austenitic stainless steel cold-rolled coils and stainless steel hot-rolled coils.
304L stainless steel (coil) plate features: beautiful surface, diversified use possibilities; good corrosion resistance
304L strip has excellent stainless corrosion resistance, good intergranular corrosion resistance and good processing performance.
304L Stainless Steel Strtip-beautiful Surface Product Details
| Material | 304L Stainless Steel Strtip-beautiful Surface |
| Steel Grade | 304L |
| Thickness | 0.1mm-300mm (as required) |
| Width | 600mm-1800mm (as required) |
| Length | 1000mm-2400mm (as required) |
| Surface | No.1 2B BA 6K 8K Mirror No.4 Hairline |
| Technique | Cold Rolled, Hot Rolled |
| Delivery Time | 7-10days |
| Payment Terms | T/T, L/C, D/P, Paypal, Trade Online |

FAQ:
1.Q:Can you give me a quote?
A: I need to know the port of destination.
2.Q: Can you send me a product catalog?
A:Of course, I will send you the relevant catalogue list.
3.Q: What is your email address?
A:ship@gescosteel.com
Hot Tags: 304l stainless steel strtip-beautiful surface, China, suppliers, manufacturers, factory, buy, price, pricelist, for sale, in stock, free sample









