Product Description
SS 321H Coils are hardened using solution annealing treatment and cool rapidly to attain maximum corrosion resistance. These stabilized SS Coils cannot be hardened by any thermal treatment. Perforated Stainless Steel 321H Coils are broadly used in aerospace industries, shipbuilding, construction, chemical processing, pharmaceuticals and petrochemical industries.
Product Details
| Product | 321H Stainless Steel Coils |
| Thickness: | 0.1-300mm |
| Width : | 1000-4000mm,etc |
| Length: | 2000mm,6000mm,12000mm,or rolled,etc etc |
| Standard: | SUS |
| Surface | BA,2B,NO.1,NO.4,4K,HL,8K |
| Grade (ASTM UNS) | 321H |
| Quality | SGS Inspection |
| price terms: | FOB,CRF,CIF,EXW all acceptable |
| Delivery Detail: | inventory About 5-7; custom-made 25-30 |
| Payment Terms | T/T L/C and Western Union etc |
| Packing: | standard export packing (inside:water proof paper,outside:steel covered with strips and pallets) |
FAQ:
1.Q:Can you give me a quote?
A: I will send you.
2.Q: Can you send me a product catalog?
A:I need know the product you need.
3.Q: What is your email address?
Hot Tags: 321h stainless steel coil-chemical processing, China, suppliers, manufacturers, factory, buy, price, pricelist, for sale, in stock, free sample











