321H Stainless Steel Coil-non-magnetic Coils Product Description
321H Coil is a general purpose stabilized austenitic steel contains 18% chromium and 8% nickel with the addition of titanium.
321H non-magnetic coils offer excellent intergranular & aqueous corrosion resistance.
Type 321H Stainless Steel alloy is a modified version of 321 Stainless Steel.
321H Stainless Steel Coil-non-magnetic Coils Product Details
| Product name | 321H Stainless Steel Coil-non-magnetic Coils |
| Grade | 321H |
| Surface Finish | 2B, BA, NO.4, 8K, HL, Embossing, Satin, Mirror, ect |
| Technique | Cold Rolled |
| Thickness | 0.3-3.0mm |
| Width | 1000mm, 1219mm |
| Length | 2000mm, 3000mm or as required |
| Lead Time | 7-15 working days after the receipt of 30% deposit |
| Payment Terms | 30% TT for deposit,70% TT /70% LC at sight balance before shipment |
| Packing | Wooden Pallet or according to customer's requirements |

FAQ:
1.Q:Can you give me a quote?
A: I need to know the port of destination.
2.Q: Can you send me a product catalog?
A:Of course, I will send you the relevant catalogue list.
3.Q: What is your email address?
A:ship@gescosteel.com
Hot Tags: 321h stainless steel coil-non-magnetic coils, China, suppliers, manufacturers, factory, buy, price, pricelist, for sale, in stock, free sample









