| Product Name | Stainless Steel Plate |
| Width | 1000mm/1219mm/1240mm/1500mm or as customer's requirements |
| Thickness | Cold rolled:0.3~3.0mm |
| Hot rolled:3mm~100mm | |
| Length | as customer's request |
| Surface | N0.1, N0.4, 2D, 2B, HL, BA, 6K, 8K, Mirror,etc |
| Grade | 200/300/400/500/600/700/800/900 series/duplex stainless steel |
| Standards | AISI ASTM JIS SUS DIN GB |
| Packing | Industry standard packaging or according to client's requirement |
| Payment | T/T,L/C,Western Union,D/A,D/P,MoneyGram |
| Delivery time | Up to order quantity |

Hot Tags: 1.4311 stainless steel plate, China, suppliers, manufacturers, factory, buy, price, pricelist, for sale, in stock, free sample
Previous: 1.4318 Stainless Steel Pipe








